Kam jsme zmizeli z blogu

Po delší době zase sedám „k papíru“ a pouštím se do příspěvku na blog. Mám pocit, že sem tak nějak dlužím pokračování příběhu, který jsem zhruba před rokem a půl začala.

Kdo čtete moje příspěvky pravidelně, víte, že píšu i v rámci svých pracovních aktivit a věnuji se také úpravám různých textů. Psaní ještě sem na blog mě proto začalo celkem vyčerpávat a místo hobby pro radost se pro mě stalo další z dlouhé řady povinností. Cítila jsem, že tak by to být nemělo, proto jsem s tím na konci těhotenství nezačala.

Jenže zároveň jsem člověk, který potřebuje neustále na něčem pracovat, něco vymýšlet, vytvářet, produkovat… A tak jsem přemýšlela, co dál se sebou, jak s vámi dál sdílet náš příběh, který není ničím extra výjimečný a přece jen je, protože každý z našich individuálních příběhů je jedinečný a pro leckoho inspirativní.

Za ten více než rok a půl mě blogování a „instagramování“ přivedlo k pár novým přátelstvím. Tak nějak přirozeně vznikla tím, že objevíte někoho na stejné vlně a zjistíte, že si toho máte spoustu co říct nejen na síti, ale hlavně v reálném životě. Už jen za tahle přátelství veškerá ta online aktivita stála.

A není to jen o mých osobních vztazích, ale i o tom, jakou radost jsem měla z každého přečtení jednotlivých článků, z vašich komentářů a sem tam i soukromých zpráv. Byla jsem šťastná, když kdokoliv z vás měl pocit, že mu mluvím z duše, protože právě prožívá podobné období, a vděčná, když někdo byl o období dál a uklidnil mě, že to či ono přejde.

Zkrátka jsem nechtěla zmizet z tohohle pro někoho povrchního a umělého online světa. Mě tenhle svět baví a i když ho samozřejmě člověk musí brát s rezervou a neotevírat veškeré svoje soukromí, myslím, že je fajn někoho pobavit, jinému poradit, pomoct a sám nacházet to samé ve tvorbě ostatních.

Pokračujeme jinde

Proto jsem se rozhodla, že zkusím jiný druh tvorby – YouTube. Založila jsem si YouTube kanál Klára a spol., kde se můžete každý týden podívat na nové video. V některých týdnech i na dvě. 😉 Tematická paleta je/bude celkem široká od vlogů s vařením a běžnou mama rutinou přes povídací videa na různá témata až po recepty, pečení apod.

Pracovní čas mi to samozřejmě neušetřilo, naopak, ale vnitřně mě to posunulo za hranici mé dřívější komfortní zóny, postrčilo mě to někam, kde jsem si sama sebe dlouho nedokázala představit, když jsem sledovala videa jiných maminek. Vím, že spoustě lidem můžou tahle videa připadat o ničem a zbytečná, ale pro mě je to součást toho, jak si užít mateřství. Mít malé dítě je časově hodně ohraničený úsek, který člověk zažije v lepším případě dvakrát/třikrát za život. Chci si ho užít na maximum a tohle k tomu v mém případě patří. Proč ne?

Tvorba vlastních videí je něco úplně jiného než psaní a otevírá mi nové možnosti. U leckterých témat mi dává hlavně více prostoru se vyjádřit, říct vše, co chci, protože v sáhodlouhém článku by to nikdo neučetl, zatímco u videa můžete klidně vařit, uklízet a stačí vám jen poslouchat. Navíc to ve mě probouzí jiný typ kreativity, nad obsahem musím jinak uvažovat a zcela jinak ho zpracovávat… Mám tu taky velký prostor k růstu a práci sama na sobě.

No vidíte, a už zase je to pořádná flákota textu. 🙂 Přejdu tedy k závěru. Vás, kteří jste tenhle blog ani po dlouhém období pasivity úplně nevzdali, chci pozvat na svůj nový YouTube kanál. A hlavně vám chci poděkovat přízeň! ❤ Neříkám, že tohle je poslední článek, který se tu objevuje, to vůbec ne. Naopak jsem si teď prodloužila doménu na další rok. 😉 Ale už tu nebudou články každý týden.

Prostor v komentářích i v mailu je nadále váš, takže se ozývejte, pište, ráda se s vámi o čemkoliv pobavím.

Mějte se krásně minimálně do dalšího článku/videa. 🙏

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s