Batolecí must have ve výbavičce

Tentokrát se moje tipy budou točit téměř ryze kolem jídla a stolování. Preference hraček je přece jenom hodně individuální a u nás už několik měsíců na plné čáře vítězí auta. Těžko by někoho (včetně mě) bavilo doporučení konkrétních modelů, tak jsem se v rámci batolecího must have tentokrát zaměřila na kousky pro kluky i holčičky.

 

Lovi hrníček 360°

Oliver zatím hodně pije z lahvičky, protože z brčka toho pořád ještě dost vybryndá, což se, speciálně pokud někam jedeme, moc nehodí. Na jídelní stoličce má ale hrneček. Učím ho, aby během jídel pil pouze z něj. Netekoucích pítek a hrnečků jsou mraky, jako ostatně všeho pro děti. Mě ale nejvíc zaujal hrneček Lovi 360°. Hned vysvětlím proč.

DSC09145_1.jpg

Nic z něj neteče (ani když ho dítě otočí vzhůru nohama). Nebo tedy takhle – děti umějí udělat paseku i s tím, co je nerozbitné, netekoucí, nevysypatelné apod. Ale při běžné míře záškodnictví z tohohle hrnečku opravdu nic nevyteče. 😉

Principem je, že se dítě učí pít jako z normální skleničky. Co je na tomhle hrníčku speciální, je antibakteriální ochrana na víčku, která má vlastnosti stříbra. Samozřejmě to neznamená, že si u tohohle hrnku ušetříte práci s pravidelným umýváním, ale pokud se rozhodujete mezi několika produkty, může zrovna tohle být plusovým bodem. U mě to tak bylo. Navíc pokud dítě membránu časem „okouše“, nebo se prostě jen ochodí používáním, je možné koupit novou. Nemusíte pořizovat celý nový hrneček. Což je ekonomické i ekologické.

 

Měkký omyvatelný bryndák

Dlouho jsme si vystačili s hadrovými bryndáky, ale s prvními pokusy o samostatnost v jídle a pití přichází nutnost omyvatelných a nepromokavých bryndáků s kapsou. Po zkušenosti s igelitovým bryndákem s látkovou vnitřní stranou a kapsou, která po stranách protékala, jsem koupila obyč silikonový měkký bryndák. Už si bez něj naše každodenní stolování nedokážu představit. Líbí se mi, že je ze silikonu a ne z plastu, že je měkký (mimochodem je to díky skladnosti velké plus i při cestování) a levný. Zkrátka za málo peněz hodně muziky.

DSC09165

 

Učící příbory pro nejmenší

Příborový set JJ Rabbit je zatím tím nejlepším, co jsem v rámci dětského stolování našla. Tahle americká značka se soustředí na barevný design, praktické tvary, ale taky na ekologii, což je mi velmi sympatické a obvykle takové věci upřednostňuji oproti jiným. Navíc, čím je produkt šetrnější k přírodě, tím bezpečnější je i pro děti. Prostě win-win. 🙂

A teď už k příborům (informace o materiálu platí i pro úžasné zvířecí hrnečky a talířky od stejné značky). Jsou vyrobeny z materiálu rostlinného původu, tedy bez plastů. Možná vám ušetříí práci, protože je lze mýt v myčce. V informacích u produktu nebo na internetu dokonce najdete i přesnou životnost příborů při konkrétním způsobu zacházení. Tedy kolikrát vydrží mytí v myčce a kolik opláchnutí v ruce.

DSC09156_1

Toť k teorii, z praxe musím taky pět jedině chválu, protože mě i Oliverovi se tyhle příbory pohodlně drží a šikovně s nimi jí i sám. Samozřejmě v kombinaci s omyvatelným bryndákem. 😁

 

Cestovní deka

Oliver celé letošní léto prolezl po čtyřech, tak jsme na poflakování na zahradě pořídili dětskou venkovní deku od Taf Toys. Ne, že by se bez ní člověk neobešel a nestačila by deka jiná, ale přece jen má tahle své výhody.

Zaprvé je nepromokavá a dobře omyvatelná. To jsem uvítala hned po první sváče, kterou s námi zažila. Zadruhé izoluje chlad od země, takže dítě nesedí na studeném, v případě, že je tráva ještě k tomu vlhká, oceníte tuhle deku dvojnásob. No a zatřetí nezabere moc místa, šikovně se skládá a kompaktně převáží. Nejsem z těch, kteří musejí mít pro dítě každou moderní ptákovinu, tuhle součást výbavičky ale považuji za opravdu praktickou.

 

Slevy, slevy, slevy!

Jestli sledujete můj instagramový profil, možná vám neuniklo, že většinou nakupuju online. Na tohle pohodlí jsem si zvykla v těhotenství, kdy jsem ze zdravotních důvodů nezvládala courat po obchodech. No a s dítětem je tenhle způsob nakupování taky často pohodlnější.

Taky porovnáváte ceny v různých eshopech? Já jo, a cenový rozdíl je někdy výrazný. Teď jsem si dvakrát nákup zlevnila ještě přes portál Tipli.cz a byla jsem mile překvapená. Ve zkratce jde o to, že pokud vlezete do eshopu přes tenhle portál (po registraci a přihlášení), dostanete po zaplacení nákupu určitou částku zpět. Cashback naštěstí není v kreditech, bodech a podobných nesmyslech, které vás uvazují k dalšímu nákupu, ale v korunách a na bankovní účet.

Vím, že už dlouho existují takové ty nákupní kreditky, se kterými člověk šetří podobně. Jednu jsem zkoušela, ale moc mě to nechytlo. Na online bázi mě obdobný princip baví, protože se neváže na způsob platby. Některé nákupy platím kartou přes internet, jiné v obchodě při vyzvednutí a v lékárně platívám benefit kartou.

Možná už to dávno znáte a já jsem objevila Ameriku, ale dokončím myšlenku… 😁  Jsou tam eshopy různých kategorií, mám přehled jen v těch holčičích a dětských. Ze svých favoritů  zmíním Feedo, Econea, Different nebo třeba Pink or Blue. U každého vidíte, jaký cashback nabízí, můžete si projít aktuální letáky a já nevím co všechno. Ne, neumím být stručná, je to děs. Konec teorie, jestli jste taky eshopaholičky, koukněte tam. 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s